Facebook Lite APK indir

Sosyal medya özellikle akıllı telefonlarla daha çok kullanılır hale gelmiştir. Sadece akıllı telefonların yaygınlaşması değil sosyal medya uygulamalarının yaygınlaşması da internet kullanım oranını arttırmıştır. Çıktığı günden bu yana hala en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook yeniliklerle kullanıcılarını arttırmayı hedeflemektedir. Facebook uygulamasının kullanımını en çok arttıran yenilik facebook lite apk uygulaması olmuştur.

Facebook Lite APK

Facebook Lite APK Hakkında

Bütün telefon programları için özel olarak üretilen lite uygulamaları ile her kullanıcıya ulaşmak mümkün hale gelmiştir.  Özellikle android kullanıcıları hedef alınarak yapılan bu uygulama ile her akıllı telefonda Facebook Lite uygulaması görmek mümkün olmaktadır.

Facebook Lite APK Neden Kullanılır

Facebook akışını sürekli ve sorunsuz olarak takip etmek için üretilmiş olan Facebook Lite uygulaması oldukça tercih edilmektedir. Facebook Lite programının kullanılmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

  • Facebook Lite programı oldukça hızlı bir şekilde yüklenmektedir.
  • Küçük bir program olduğu için depolama alanı oldukça azdır. Yani telefon hafızasında çok fazla yer kaplamayacaktır.
  • Facebook Lite programının hedef kitlesi android telefonlardır. Yeni sürüm Facebook uygulamasını desteklemeyen eski sürüm android telefonlar için oldukça uygundur.
  • Uygulamanın çok az veri kullanması nedeniyle kota sorunu yaşanmasının önüne geçmektedir. Özellikle kısıtlı internet paketleri için oldukça uygun olan bir uygulamadır.
  • Uygulama az veri kullanıyor olsa da son derece hızlı olan bir programdır. Yani Facebook da yer alan akışlar ve fotoğraflar hızla yüklenebilmektedir.
  • İnternet bağlantısının sorunlu olması Facebook lite kullanımı için sorun değildir. Çünkü bu uygulama sorunlu bağlantılarda çalışabilmesi amacıyla üretilmiştir.

facebook lite apk indir download

Facebook Lite APK Nasıl İndirilir

Facebook lite uygulamasının kullanılabilmesi için android telefona indirilmesi gerekmektedir. Facebook uygulaması indirmek için APK siteleri bulunmaktadır. Güvenli olduğu düşünülen sitelerden indirme yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde telefonun sisteminde virüs bulaşması gibi benzeri olaylardan dolayı sorunlar oluşabilir. Android telefonlar için en uygun indirme programı Google Play Store uygulaması/sitesidir. Google Play Store programı aracılığıyla Facebook lite uygulaması kolaylıkla indirilebilecektir. Facebook lite uygulaması tamamen ücretsiz olarak indirilmektedir. Android telefonda her hangi bir hız kaybına neden olmayacak olan bu program Android telefonlarda rahatça kullanılabilir.

Etiketler: , , ,
One comment on “Facebook Lite APK indir
  1. şevket dedi ki:

    Andorid için ayrıca apk dosyası olması çok iyi olmuş. Andorid işletim sistemlerinde bazen böyle sorunlar oluyor maalesef. IOS’a hep daha önce gelen uygulamalar Andorid’e geç geliyor, ancak APK olması sayesinde bu durumdan kurtulduk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*