Facebook Lite İle Tasarruf Edin

Facebook Lite Nedir Nasıl Kullanılır?

Facebook Lite düşük internet bağlantısına sahip cihazlar için tasarlandı. İnternet bağlantısının çok zayıf olduğu yerlerde bile Facebook uygulamalarının sorunsuz çalışmasını sağlayan bu sürüm ile internet bağlantısı zayıf olsa da Facebook kullanılabiliyor. Facebook’un daha basit versiyonu olan Facebook lite indir seçeneği ile uygulama indirilebilir.

Facebook Lite az veri kullanımı ile bir seferde gezilecek facebook akışını 1MG indirerek tasarruf sağlıyor. Depolama, şarj ve veri tüketimi alanlarında tasarruf sağlanmış oluyor. Facebook uygulamasının çok fazla şarj harcamasından şikayetçi olanlar için Facebook Lite iyi bir seçenek sunuyor. Facebook Lite özellikle internet hızı yavaş cihazlar ve bölgeler için oldukça kullanışlı bir uygulama.

Facebook Lite İle Tasarruf Edin

Facebook Lite uygulamasının kullanımı tüm dünyada hızla büyüyor. Özellikle internet hızı yavaş olan ülkelerde bu uygulama oldukça fazla kullanılıyor. 56 dili destekleyen uygulama 100 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılıyor. Facebook lite indir diyerek siz de Facebook uygulamalarını çok daha tasarruflu olarak kullanabilirsiniz.

Facebook’un internet olmayan bölgelere de facebook götürme projesinin bir parçası olan uygulama özellikle geri kalmış ülkelerde oldukça popüler. Dünyada birçok insan 3G, 4G internet hızına sahip değil ve Facebook Lite bu uygulama ile herkesin internetten faydalanabilmesini sağlamaya çalışıyor. İnternet hızı birçok bölgede çok gelişirken birçok bölgede ise oldukça yavaş. Bu nedenle bu uygulama oldukça hızlı yayılıyor.

Bilgi: Veri Tasarrufu Yapan Uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Facebook Lite farkı Nedir?

Facebook Lite Facebook’un daha basit bir versiyonu olarak düşünülebilir. Bu sürümde  düşük internet hızına sahip cihazlardan Facebook kullanmak mümkün oluyor. Düşük internet teknolojilerinin kullanıldığı bölgelerde ya da düşük internet hızına sahip cihazlarda Facebook kullanımını kolaylaştırıyor. Facebook lite indir yolu ile kolayca cihazlara indirilebilir.

Facebook’un bu sürümü ile fazla şarj harcamadan daha fazla depolama alanı kullanarak Facebook kullanmak mümkün oluyor. Az veri kullanımını hedefleyerek hazırlanan Facebook Lite ile tasarruflu internet kullanımı mümkün oluyor. Tek seferde gezilebilecek Facebook akışı 1 MG’a indiğinden hem facebook kullanımı mümkün oluyor hem de gereksiz internet harcanması engellenmiş oluyor.

Bilgi: Daha ayrıntılı bilgi için Facebook Lite Nedir sayfasına bakabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*