Android için Facebook Lite


Andorid cihazlar için geliştirilmiş olan Facebook Lite‘nin en önemli özelliği az yer kaplaması ve çok daha az mobil veri kullanımı olmasıdır. Bu açıdan internet hızının çok önemli olduğu günümüzde Facebook Lite ile sosyal medya hesabınızda çok daha hızlı gezebilir ve çok daha az data kullanırsınız. Bu açıdan Facebook Lite hem eski cihazların hızını artırmakta ve ömrünü uzatmakta hem de tasarruf sağlamaktadır.

Android Cihazlar İçin Facebook Lite indir

Facebook lite, facebook tarafından geliştirilmiş daha çok eski android sürümlerin kullanması maksadını taşıyan düşük özellikli bir uygulama olarak bilinir. Eğer telefonunuzun sürümü 2.2 veya da daha yüksek ise; geliştirilmiş olan uygulama sayesinde cep telefonlarınızın hafızasında çok az bir yer kaplıyor ve nihayetinde telefonların uygulama vesilesi ile yorulmasını önlüyor. Facebook lite kullanımı ile cep telefonlarınızda bulunan internet paketlerinin kullanım ömrü de artıyor.

Android İçin Facebook Lite Uygulamasını Kimler Kullanamaz?

Android için facebook lite uygulamasını; cihaz sürümü 4.4 ve üzeri olan kimselerin kullanması mümkün değildir.

Facebook Lite Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Android cihazlarınıza facebook lite uygulaması yüklemek için online uygulama sayfalarını kullanabilirsiniz. Bunun yanında; Play Store yardımı ile de uygulamanın yüklenilmesi mümkündür. Play store kullanarak yüklenen Facebook lite uygulaması;

  • Play store sistemi tarafından küçük bir uygulama olması sebebi ile çok daha hızlı indirilebilir.
  • Play store ile yüklenmiş olan Facebook lite uygulaması üzerinden resim aktarımları çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Facebook lite android uygulaması ile birlikte; mobil veri bağlantınızın çok daha verimli bir şekilde kullanılabildiğini fark edersiniz.
  • Facebook lite uygulamasının tüm ağlar üzerinde çalışması söz konusudur. Yani; 2G ağlarının beraberinde karaktersiz ve yavaş bağlantıların da çalıştırması söz konusu olur.

 

Facebook Lite Uygulamasını Kimler İndirebilir?

Android özelliğe sahip olan elektronik cihazların ve cep telefonlarının 2.2 ve üzeri sürümlerinin tamamı Facebook lite uygulamasını indirebilir. Ancak; android özelliğe sahip elektronik cihazların ve cep telefonların 4.4 sürümünün altında kalıyor olmaları gerekir.

Play Store uygulaması üzerinden Facebook lite android sistemini indirmek isteyen fakat bu işleme cihaz uyumu imkan sağlamayan kimselerin ‘ bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil ‘ uyarısı ile karşılaşmaları söz konusu olur.

Uygulama ile cihaz uyumsuzluğu yaşanmasına rağmen ısrar ile Facebook lite uygulamasını indirmek isteyen kimselerin; APK formatını kullanmalarında herhangi bir sakınca söz konusu olmaz.

Facebook Lite Ücretsiz Kullanım

Facebook lite uygulamasının android cihazlar için herhangi bir ücretsiz kullanımı söz konusu değildir. Ayrıca Facebook Lite uygulamasını IOS işletim sistemi kullanan Apple ürünleri olan iPad ve iPhone gibi sistemlerde kullanmak için bilgi veren diğer yazılarımızdan bilgi alabilir ve indirebilirsiniz; Windows Phone için Facebook Lite ve IOS için Facebook Lite konularımızı da okuyabilirsiniz.

Etiketler: , ,
25 comments on “Android için Facebook Lite
 1. fatih dedi ki:

  andorid için facebook lite ilk zamanalar hemen gelmez dedim ancak Facebook gibi büyük bir firma olunca sağolsunlar hemen çıkardılar. ancak bazı sistemler veya telefonlar için uyumlu olmadığı gerekçesi ile apk çıkarttılar. bu da bir şey sağolsunlar.

 2. hasan polat dedi ki:

  En sevdiğim uygulama oldu diyebilirim. Ama sanki biraz eskileri hani şu m.facebook.com şeklinde bağlandığımız zaman var ya o günlere gittim. Çok hoş oldu, umarım diğer sosyal medya uygulamaları da bunu yapar. Teşekkürler.

 3. ayşen dedi ki:

  Andorid için lite çok güzel. Sanırım bu girişle diğer bir çok uygulama yerini lite kullanmaya bırakıcak. Mesajaşma olsun, gürüntülü konuşma gibi bir çok alanda çok işlevsel bir alana sahip. Çok güzel. Teşekkürler.

 4. Ayten dedi ki:

  Facebok lite kullanımı çok iyi oluyor. Bu konuda çok memnunum. En azından veri tasarrufu sağlıyor.

 5. ahmet dedi ki:

  androide böyle bir uygulamanın gelmesi çok iyi oldu. sms derdi yok, whatsapp’da her zaman kullanılmıyor zaten. teşekkürler.

 6. ekrem dedi ki:

  andorid için geliştirilen uygulama gerçekten kullanışlı. güncellemeden sonra daha bir güzel oldu. uzun zamandır kullanıyorum. teşekkürler.

 7. şeker dedi ki:

  facebook internetin iyi olmadığı yerde videolar sürekli donuyor, resimler iyi çıkmıyor ama facebok lite sayesinde bu durumda çözülmüş. Çok teşekkürler.

  • Facebook Lite dedi ki:

   Facebook Lite sürüm olarak bu tür sorunları gidermesi için geliştirilmiş bir uygulamadır. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Teşekürler.

 8. süreyya dedi ki:

  lite uygulamasının en güzel yanı ücretsiz ve tamamen kota dostu olması.

 9. Havva dedi ki:

  Facebook Lite indirmek istiyorum

 10. şadiye dedi ki:

  Facebook Lite ilk çıktığında pek de olur gibi gelmedi ama indirip kurdum gerçekten de çok güzel. Müthiş olmuş, ufak tefek eksiklikler var ama onlar da zamanla düzeli diye umuyorum.

 11. Nimet aydin dedi ki:

  Geçen gün apk sıkıntı oldu ama indirip hallettim teşekkürler. Facebook lite indirmede sorun yaşıyorsun ama burdan bulabildim.

 12. salim behcet dedi ki:

  android için bu denli bir uygulama geliştirilmiş olması gerçekten çok hoş ve güzel olmuş. teşekkürler.

  • Facebook Lite dedi ki:

   Uygulama sizlerin memnun olması için geliştirilmiştir. Memnun olduysanız ne mutlu. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 13. Hasan Hüseyin dedi ki:

  android telefonumun ram’i artık yetmemeye başladı. bende bazı uygulamaları silmeye başlamıştım. facebook da aslında hatırı sayılır alan kaplıyor ama lazım olduğu için kaldıramıyorum. facebook lite çıkmış onu gördüm, indirdim çok iyi oldu ya. durduk yere yeni telefon almaya gerek kalmadı.

  • Facebook Lite dedi ki:

   Merhaba Hasan Hüseyin Bey, Facebook Lite uygulaması şuan ki durumunuz için üretilmiş ve her geçen gün geliştirilmekte olan bir uygulamadır. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 14. sami aydın dedi ki:

  Facebook’un lite versiyonu çıkması çok iyi olmuş. Facebook bakalım bundan sonra neler yapacak.

 15. Asmin güneş dedi ki:

  Yardımcı olursanız sevinirim.Facebook hesap aç tim kabul etmiyor.facebook nasil kurarim kalıci olarak yeni bir maille yardım edin.Kurup bana yoolarmisiniz Lütfen

  • Facebook Lite dedi ki:

   Merhaba, facebook hesabınız varsa “Facebook Lite” uygulamasını verdiğimiz bağlantı aracılığı ile indirip “Facebook” hesap bilgileriniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.

 16. umutcan dedi ki:

  Hiç bişi yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*