Facebook Lite İndirme ve Kullanma

facebook lite kullanımı

Facebook Lite İndirme ve Kullanma

Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından olan Facebook’un eski Android sürümlerine yönelik olarak geliştirdiği,  düşük bağlantı özellikli ve büyük beğeni toplayan Facebok lite uygulaması birçok açıdan avantaj sağlıyor. Telefonu diğer sürüme göre daha az yorması ve az yer kaplaması gibi özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti. İlk defa firma tarafından 2015 yılı mayısta açıklanan bu program Haziran 2015 tarihinde Türkçe olarak Play Store üzerinden kullanıma sunulmuştur.

Daha Verimli Paket

Mobil telefonlarda sosyal medya kullanımı en sık yapılan uygulamalar arasında. Ancak kullanım artık kontrolsüz bir hal aldığında internet paketinin birden bitmesine neden olabiliyor. İşte kafalarda oluşan Facebook lite nedir  sorusunun yanıtı da bununla alakalı. Android için özel tasarlanan Facebook  ile Facebook Lite kullanımı esnasına bu kontrolsüz tüketim ve gereksiz paket harcama olayı son buluyor. Diğer bir ifadeyle bu sistem olağan Facebook uygulamasının hafifletişmiş hali şeklinde de görülebilir. Telefonda yer alan internet paketinin yükünü hafifletiyor ve bu işlem sırasında endişelerin aksine hiçbir uygulama sorunu yaşanmıyor. Her zamanki gibi sohbet etmeye, görüntülere bakmaya devam edebiliyorsunuz ve bildirimleri sorunsuz şekilde alabiliyorsunuz. Hızda da herhangi bir sorun yaşanmıyor, aksine çok fazla giriş çıkış yapanlar için tasarlandığından artış söz konusu.

Facebook Lite’i Kullanabilen Telefonlar

Facebook Lite sadece 2.2 ve 4.0 arasında Android sürümlü telefonlarda kullanılabiliyor. Eğer Play Store indirme sırasında lite Facebook uygulaması cihazla uyumlu değilse sayfa size uyarı yazısı veriyor. Ayrıca farklı sürümler ısrarla kullanmak isterse sayfadaki sağ üst kısımda APK dosyasını indirmek gerekli.

Facebook Lite İndirme ve Kullanım

Facebook Lite kullanımı için uygun şartlardaki Android için Facebook Lite, IOS için Facebook Lite ve Windows için Facebook Lite sürümünde olanlar indirmek için yükle butonuna basarak uygulamayı başlatabiliyorlar.  İndirme otomatik olarak kaydediliyor ve bittiğinde kullanım için şu sıralamayı yapmak gerek:

  • İndirme işlemi bitince Facebook Lite uygulamasını başlatın.
  • Facebook’ta var olan e-posta ve şifre bilgilerinizi ekrana yazın.
  • Daha sonra telefonunuza gelen mesajı uygulama kısmındaki şifre alanına yazın.
  • İşlem sonunda uygulama hazır duruma gelmiş oluyor.
Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*