Facebook Lite Kurulumu ve Kullanımı

facebook-lite-kullanim

Sizlere bu yazımızda Facebook Lite nasıl kurulur ve nasıl kullanmaya başlanır onları resimli oları anlatacağız. Öncelikle Facebook Lite nedir onu öğrenmenizde fayda var. Facebook Lite sadece Facebook’un tam sürüm uygulamasına daha az yer kaplayan ve daha az veri harcayan uygulamasıdır. Daha detaylı bilgi için Facebook Lite nedir başlıklı makalemize bakabilirsiniz.

Facebook Lite Kurulumu

Öncelikle Facebook Lite Andorid uygulamasını indirmek için sayfamızın Andorid için Facebook Lite sayfasından yararlanabilirsiniz. Daha sonra Facebook Lite indirme sekmesine tıklayıp Facebook Lite uygulamasını Android cihazınıza indiriyorsunuz. Bunun için Facebook Lite indir deyip devam ediyoruz. Toplam boyut son güncelleme ile 1,30 MB civarı olmaktadır.

facebook-lite-1

Facebook Lite’ı Yükle dediğinizde kendisi inip otomatik olarak kurulumu yapılacaktır. Daha sonraki kullanım kısmına geçelim.

Facebook Lite Kullanımı

Facebook Lite inip kurulumu da tamamlandıktan sonra normal Facebook hesabımızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak kullanmaya başlayabiliriz. Örneğini aşağıda görsel olarak gösteriyoruz.

facebook-lite-2

Buradaki bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra Giriş Yap butonuna tıklayıp hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından Facebook’un anasayfası telefon ekranına gelecektir. Aşağıda gördüğünüz örnek ise uygulamanın arayüzünü, ekranını bize göstermektedir. Aynı şekilde sizlerin de telefonlarında bu şekilde olmaktadır.

facebook-lite-4

Facebook Lite ile resimler, linkler, beğen-paylaş-yorum yap butonlarını ve diğer tüm özellikler sorunsuz şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun için de bir görüntüyü de aşağıda vermiş bulunuyoruz.

facebook-lite-5

Uygulama arayüzü gayet kullanışlı ve çok sadedir. Bunun yanında toplamda ne kadar veri (data) harcadığınızı ve ne kadar yükleme, indirme yaptığınızı da görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun örneğini de aşağıdaki görselimizde sizler için paylaştık.

facebook-lite-6

 

Bu ve bunun gibi bir çok özelliğin yanında Facebook’un tam sürümünden bir de fazladan artısı bulunmakta. Facebook Lite kullandığınız zaman Facebook Messenger uygulamasına ihtiyacınız kalmıyor. Çünkü aynı uygulama içerisinde Facebook üzerinden mesaj gönderip alabilme, okuyabilme imkanına sahipsiniz. Yani Facebook tam sürüm kullandığınızda her mesaj geldiğinde Facebook’tan diğer başka bir uygulamaya geçmek zorunluluğunuzda bu şekilde ortadan kalkmış oluyor. Bu kolaylık için de örnek görsel aşağıdadır.

facebook-lite-kullanimi

Facebook Lite daha bir çok yeniliği ve kullanışlı kullanıcı deneyimlerini siz değerli kullanıcıları için geliştirmek ve paylaşmaktadır. Yeniliklerden haberdar olmak ve yeni bilgiler öğrenmek için facebookliteindir.com üzerinden bizi takipte kalın.

İyi Günlerde kullanmanız dileğiyle, hoşçakalın!

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*