Facebook Lite Önemli Özellikleri

Facebook Lite Uygulaması

2004 yılında kurulmuş olan Facebook’un günümüzde, kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Facebook, dünyanın dört bir tarafında insanlar tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Mesajlaşabilme imkanı sunduğundan dolayı, haberleşmeyi rahat bir biçimde sağlayan bu sosyal paylaşım sitesi çocuk, genç ve yetişkin kesimlerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir. Her an her yerde, milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook’un, kullanıcı sayısı da günden güne artmaktadır.

Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinin, düşük internet erişiminde bile kullanılabilmesi ve normalden daha az veri harcaması için Facebook lite uygulaması geliştirilmiştir. Facebook Lite kullanıldığında Facebook, oldukça az internet paketi harcamaktadır. Böylelikle, internet paketinden tasarruf sağlanabilmektedir. Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, Facebook Lite uygulamasına da ihtiyaç duymaktadır.

Facebook Lite Önemli Özellikleri

Facebook lite uygulaması önemli özellikleri listesinde, en başta telefon ya da tablette düşük yer kaplaması bulunmaktadır. Uygulamanın mb cinsinden değeri oldukça küçüktür. Bu da, telefon ya da tabletlerin yavaşlamasına neden olmayacağı anlamına gelmemektedir. Bu nedenle, Facebook Lite gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Facebook Lite uygulaması için önemli özelliklerden bir diğeri de oldukça kısa bir süre içerisinde indirilmesidir. Uygulama, sadece birkaç saniye içerisinde indirilebilmektedir. Bunun nedeni ise, yine mb değerinn düşük olmasıdır. Bir dakikada, uygulama indirilebilmekte ve kurulumu da yapılabilmektedir.

Facebook Lite’ın en önemli özelliklerinden biri, az veri kullanmasıdır. Facebook’un normalde kullandığı veriden, çok daha az veri kullanmasını sağlar. Mobil veri kullanımlarında  büyük bir ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olur.

Facebook Lite, her türlü ağda aktif olarak çalışabilmektedir. Şebekenizin en az çektiği, veri bağlantınızın en düşük olduğu zamanlarda bile Facebook’u her zamanki gibi kullanabilmenizi sağlar. Facebook lite ile 2G veri transferinde dahi fotoğraflar sıkıntısız bir şekilde yüklenir.

Facebook Lite Nasıl Kullanılır?

Facebook lite bir uygulamadır. Bu nedenle, kullanılabilmesi için ilk önce telefon ya da tablete indirilmesi gerekir. Uygulama, android sitelerinden rahat bir şekilde yüklenebilir. Android, İOS ve Windows için sürümleri bulunmaktadır. İndir butonuna bastıktan sadece birkaç saniye sonra, Facebook Lite uygulaması cihaza inecektir. Ardından, kurulum işlemi de tamamlandığında, uygulama hemen kullanılabilir. Ayrıca Facebook Lite kullanımı için nasıl kullanıldığının anlatıldığı sayfamızdan da destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*