Facebook Lite Uygulamasının Pek Bilinmeyen Özellikleri

facebook-lite-ozellikleri

Son dönemin en çok sevilen sosyal paylaşım ağlarından biri olan Facebook Lite uygulaması, kullanıcıların severek kullandığı alanlardan birisini oluşturuyor. Fakat bu denli aktif şekilde kullanılan uygulamanın bilinmeyen yanları var mı? merak konusu olmuştur. 2004 yılı itibariyle Mark Zuckerberg tarafından atılımları yapılmış sosyal paylaşım sitesi zaman içerisinde tüm dünyada sevilerek kullanılan bir uygulama haline dönüşmeyi başarmıştır. Facebook Lite Uygulamasının Bilinmeyen Özellikleri bakıldığında aslında pek çok kişinin hoşuna gidecek önemli detayları içeriyor diyebiliriz.

Facebook’tan Daha Az Veri Harcama

Facebook kullanıcıların şüphesiz en çok yakınmış olduğu konulardan birisi de veri harcamadır. Fakat Facebook Lite Uygulama kullanan kişiler daha az veri harcama şansına sahip olacaktır. Bu sayede dilediğiniz an mobil veri kullanımlarından gönül rahatlığıyla tasarruf edebilme durumuna sahip olacaksınız. Üstelik uygulamayı kullanırken de hiçbir şekilde sorun yaşamayacaksınız. En sık rastlanılan temel sorunlardan birisi de şüphesiz Facebook ortamında internet bağlantı kopukluğudur. Şebekenizin en az çektiği anlarda bile artık sosyal paylaşım platformunu kullanarak dilediğiniz yere hiçbir problem yaşamadan en hızlı şekilde ulaşabilme imkânına sahip olacaksınız. Her ne kadar en düşük internet çekim özelliğine sahip olsa bile artık sosyal medya ortamlarında ki fotoğraflarınızı çok net bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.Andorid İçin Facebook Lite

facebook-lite-nedir

Fotoğraflarda Yakınlaştırma Yapma

Facebook kullanıcıları fotoğraflarını yüklediği vakit yakınlaştırma yapamıyordu. Fakat bu uygulamanın devreye girmesiyle birlikte artık yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınızı yakınlaştırarak daha yakından görebileceksiniz. Yeni bu sistemden faydalanmayı düşünen kişiler doğal olarak Facebook Lite Fotoğraflarda Yakınlaştırma Yapma özelliğini daha önce hiç duymamış olabilir. Gayet kullanışlı olan bu uygulamanın kullanıcılar tarafından şaşırtan bir diğer yönü daha bulunuyor. Uygulamanın özellikle boyutu kullanıcılar tarafından şaşkınlık yaratıyor. Uygulamanın bakıldığında tek sıkıntı yaşatabilecek yanlarından birisi de video oynatma özelliğinin olmaması diyebiliriz. Fakat Facebook Lite ile ilgili olarak gelecekte video oynatma özelliğinin de eklenebileceği doğrultusunda ortada haberler geziniyor. Boyutu yalnızca 1 mb olan lite uygulamasının kullanışlı yanından en iyi şekilde yararlanma şansına sahip olacaksınız.

İsteyen cep telefonlarından ya da Android tabletlerinden çok kolay ücretsiz bir şekilde diledikleri an uygulamayı indirebileceklerdir.IOS İçin Facebook Lite

Donanımı Düşük Cihazlarda Bile Kullanılabiliyor

Son derece işlevsel yanlarının ön plana çıkmasından dolayı kullanıcı sayısında da ister istemez artış yaşanmaya başlıyor. Facebook Lite Uygulamasının Özellikleri oldukça fazla olmakla birlikte bazı insanlar tarafından bilinmeyen yanları olabiliyor. Ücretsiz mesajlaşma ve indirme desteğinin yanı sıra artık düşük donanıma sahip cep telefonlarınız ya da tabletleriniz olsa da lite uygulamasını hiçbir problem yaşamadan kullanmaya başlayacaksınız. Facebook uygulamasından çok farkı olduğu için artık dünya da ki pek çok online kullanıcı da hemen ilk iş olarak lite uygulamasını akıllı cihazlarına indirip bir an önce kullanmanın peşine düşüyor.

Facebook Lite kullanımı öğrenmek için Kullanım Kılavuzuna göz atabilirsiniz.

facebook-lite-kurulum

Etiketler: , ,
11 comments on “Facebook Lite Uygulamasının Pek Bilinmeyen Özellikleri
 1. nazike boralt dedi ki:

  Facebook lite nin bildiğimden daha çok özelliği varmış. bu çok güzel bir şey. diğer uygulamayı bu kadar rahat kullanamıyordum, telefon kasıyordu. teşekkürler facebook. 🙂

  • Facebook Lite dedi ki:

   Uygulama telefonlarınızın daha verimli ve hızlı çalışması açısından geliştirilmiştir. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 2. nazif ozkan dedi ki:

  bu uygulamada en sevdiğim özellik ne biliyor musunuz? facebook messenger kullanmak zorunda kalmadan eski mantıkta mesajlaşma kısmına bakabiliyoruz. çok güzel olmuş.

  • Facebook Lite dedi ki:

   Facebook Lite, telefonlarda daha verimli ve hızlı çalışması için geliştirilmiştir. Bu açıdan telefonlarda ne kadar az uygulama olursa o denli performans sağlayacağı mantığı ile geliştirildi. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 3. hikmet cubukcu dedi ki:

  özellikleri gerçekten harika, daha çok bilgi ve ayrıtnı verirseniz sayenizde bu uygulamayı daha iyi kullanabileceğim. genelde biz yaşlılar teknoloji ile arası iyi değil. 🙂 teşekkür ediyorum.

  • Facebook Lite dedi ki:

   ilerleyen zamanlarda daha çok bilgi ve kullanım açısından kolaylıkları siz değerli kullanıcılar ile paylaşacağız. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 4. kadir yigit dedi ki:

  uygulamayı kullanmaya başladım, buradan da ne kadar bilmediğim şey olduğunu öğrendim. teşekkür ediyorum.

  • Facebook Lite dedi ki:

   Sizler için tüm bilgi ve gerekli konuları anlatıp paylaşmaya çalışıyoruz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 5. Yaren sila dedi ki:

  Facebook lite geri yukledigimde eski hesabima otomatik giris yapiyor. Bunu nasil engellerim.

  İlk yuklemis gibi direkt olarak e posta ve sifre girme sayfasini gormek istiyorum..

 6. Abdullah dedi ki:

  Facebook lite Turkcell’de sınırsız Facebook paketi ile aynı mıdır yani Facebook liteyi kullansam yine sınırsız paketten mi gider

 7. Arzu dedi ki:

  Sohbeti kapat a tikliyorum ama hala herkesi aktif görüyorum bendemi aktifim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*