Messenger Lite indir


Messenger Lite Güncelleme:
17 Temmuz 2017
Sürüm:
10.0.0.6.213
Boyut:
5,24MB

Facebook son dönemlerde yeni uygulama ve yeni platformlara etkin biçimde yeni sürümler sunmaya devam ediyor. Şimdilerde ise Facebook Lite sonrasında Messenger Lite uygulamasını kullanıcılarla buluşturuyor. Messenger Lite uygulamasını kullanmayı öğrenmek ve telefonunuza indirip kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Messenger Lite Nedir?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasından  birisi olan Facebook yeni geliştirdiği uygulamalar ile kullanıcılarının gözünden düşmemeye çalışıyor. Bu kapsamda Snap ile sürekli bir şekilde rekabet halinde olan Facebook geçtiğimiz yıl ekim ayında Messenger Lite uygulamasını tedavüle sokmuştu. Bu uygulama ile amaçlanan hafıza, RAM ve mobil erişim konularında sıkıntı çeken ülkelerin Messenger uygulamasından daha iyi bir şekilde faydalanabilmelerini sağlamaktı.

Kapsam Genişliyor

Orta ve düşük modelli Android telefon kullanan ülkeler için piyasaya sürülen Messenger Lite uygulaması ilk etapta 5 ülkede kullanılıyordu. Bu ülkeler Tunus, Malezya, Sri Lanka, Vietnam ve Kenya ülkeleri idi. Görüldüğü üzere internet erişimi noktasında çok gelişmemiş olan bu ülkeler ilk etapta boyutu da son derece küçük olan Messenger Lite uygulamasını kullanmaya başladılar.

Kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanan bu uygulama ardından da 132 ülkede piyasaya sürüldü. Bu ülkeler arasında Almanya, Türkiye ve Japonya gibi gelişmiş ülkeler de bulunurken Messenger Lite uygulaması bu sayede dünya genelinde 1 sene içerisinde 200 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bu sayının ise her geçen gün daha da artması bekleniyor.

Uygulamanın Boyutu

10 mb’den daha küçük bir boyuta sahip olan bu uygulama sayesinde depolama alanında zorluk çeken eski telefonlar da son derece rahat bir şekilde bu uygulamayı kullanabilecekler. Görünüşe göre oldukça beğenilen bu uygulamaya yeni özellikler getirilmesi de mümkün olacaktır.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız!

Facebook Lite uygulamasını indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz;

Facebook Lite indir

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*